Skladové položky - alergeny

Návod na zavedení alergenů do skladového programu

(verze 3.0.1. a novější)

SW dokáže na základě zadání alergenů u výchozích surovin a zboží spočítat, zobrazit a vytisknout seznam alergenů v recepturách menu, pokrmech, u všech prodávaných položek na pokladně.

Pro stávající uživatele jsme se pokusili doplnit k Vašim Skladovým položkám alergeny. Samozřejmě pouze u položek, u kterých jste od provedení instalace nezměnili původní číslo nebo název položky. Nicméně není v našich možnostech při nejlepší vůli postihnout veškeré alergeny ve skladových položkách. Jedná se zejména o potraviny a nápoje, které produkují různí výrobci a tyto se mohou obsahem alergenů lišit! Vždy tedy záleží na konkrétním dodavateli. Proto je nutné zkontrolovat uváděné alergeny na obalu od výrobce, s alergeny zahrnutými do SW Sklady a kalkulace Savarin. V případě alternace potravin vstupujících do kalkulací, je třeba zvolit tu nejhorší variantu s obsahem alergenů. Pokud se složení liší v porovnání s daty Savarin, je třeba tyto alergeny zařadit k příslušným Skladovým položkám dle následujícího postupu. Zvláště u polotovarů se budou alergeny lišit od výrobce k výrobci.

Postup zavedení
Alergeny u Skladových položek nastavíte/opravíte v záložce Vazby, ostatní nastavení při opravě položky:

Jakmile alergeny zadáte, budou se zobrazovat v seznamu Skladových položek.

Seznam surovin/zboží si můžete vytisknout v sestavě 140 - Výpis ceníku se skupinami alergenů.
Pro zobrazení obsažených alergenů v recepturách, pokrmech je třeba provést rekalkulaci. Po rekalkulaci se v seznamu receptur, menu pokrmů začne zobrazovat informace o alergenech.

U receptur je nová sestava 822 – Seznam receptur se skupinami alergenů a do sestavy 821 jsou doplněny alergeny.
Informace o alergenech se automaticky zobrazí též v Menu, pokrmy:

U Menu/pokrmy je nová sestava 856 – Seznam receptur se skupinami alergenů.
Informace o alergenech je k dispozici též v Ceníku pro pokladnu a opět zcela automaticky, není třeba nic zadávat. SW vychází z alergenů zadaných v Skladových položkách

A jako informace pro číšníky/prodavače, obsluhu pokladny může sloužit sestava 903 – Vývěska

Kontaktní formulář

Máte nějaké další dotazy k tomuto produktu nebo službě? Zavolejte nám, nebo nás kontaktujte pomocí následujícího formuláře. Děkujeme!

    Pole označená*je nutné vyplnit pro odeslání vašeho dotazu/zprávy.

    Máte dotaz?