Tisková konference

Zavedení povinnosti registračních pokladen od roku 2016 a digitálního podpisu od roku 2017

Zavedení povinnosti registračních pokladen od roku 2016 nejen v ČR, ale i Slovinsku a sousedním Rakousku. Slovinsko, stejně jako ČR, jde cestou chorvatského modelu. Rakousko jde, ale dále.

Rakousko zavadí povinnost registračních pokladen od roku 2016 a digitálního podpisu od roku 2017. Dne 7. července schválila Národní rada Rakouska daňovou reformu 2015/2016, kterou se mění celkem 20 zákonů.

Za účelem financování daňových úlev obsahuje, kromě jiných, opatření proti daňovým únikům. Jedním z těchto opatření je povinné užívání registračních pokladen pro všechny společnosti, které generují příjmy s hotovostního prodeje. Dokonce i karetní transakce a jiné platební formy jsou zákonodárcem považovány za hotovostní stejně jako všechny transakce, které jsou vypláceny okamžitě, a ne se splatností. Výjimku tvoří provozovny, které realizují roční obrat za méně než 15.000 EUR nebo 7.500 EUR v hotovosti. Součástí zákona je změna při vydávání dokladů a to že je povinný tisk QR-kódu s podpisem na účtenku.

Povinnost použití registračních pokladen a vydávání účtenek platí od 1. ledna 2016. Povinnost tisknout QR-kód s podpisem na účtenku je od 1. ledna 2017. Prostředky nutné k pořízení registračních pokladen nebo jejich přizpůsobení se zákonné normě, jsou okamžitě odečitatelné náklady v plné výši. Navíc je podnikateli poskytnuta prémie ve výši 200 EUR za každou pokladnu.

 

SPOLEČNOST VECTRON SYSTEMS AG POSKYTLA GARANCI PŘIPOJENÍ NA TENTO SYSTÉM

Máte dotaz?