EET - elektronická evidence tržeb

Zákon o evidenci tržeb (EET) nabyl platnosti dne 13.4.2016 - platnost zákona je od 1.12.2016. Zároveň se snižuje DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 % s výjimkou alkoholických nápojů.

Záruka připojení pokladen ke stažení zde

EET spočívá v tom, že je evidována každá platba a zákazník obdrží od obchodníka účtenku s unikátním kódem. Postup bude takový, že nejpozději při uskutečnění evidované tržby odešle obchodník datovou zprávu prostřednictvím internetového připojení na server Finanční správy, kde budou informace uloženy, a bude vygenerován unikátní kód. Tento kód bude ihned odeslán zpět obchodníkovi na jeho koncové zařízení, které jej vytiskne na účtenku.

EVIDOVANOU TRŽBOU JE JAKÁKOLI PLATBA USKUTEČNĚNÁ PROSTŘEDNICTVÍM

 • hotovosti,
 • bezhotovostního převodu peněžních prostředků, k němuž dává příkaz plátce prostřednictvím příjemce, kterým je poplatník, který má tržbu evidovat,
 • šeku, směnky nebo
 • jiných forem, které jsou stranami vnímány jako prostředek placení mající charakter obdobný zmíněným prostředkům placení

a zároveň se jedná o příjmy z podnikání poplatníka daně z příjmu fyzických nebo právnických osob, za podmínek uvedených v § 6 návrhu zákona o EET.

Pokladny Vectron – záruka EET

Vectron Systems AG – přední německý výrobce pokladních systémů je v České republice a na Slovensku výhradně zastupován firmou Vectron Systems CZ s.r.o. Vectron vyrábí robustní, vysoce kvalitní pokladní systémy již 25 let. S více než 160 000 instalací v 30 zemích je Vectron vedoucí firmou v Evropě. Vlastní hardware a pokladní software vyhovuje svojí flexibilitou mnoha odvětvím. Zvláště úspěšný je Vectron v gastronomii (restaurace, fastfoody, kavárny a cukrárny, dále hotely, bary a noční kluby). V německy mluvících zemích je Vectron dominantní v pekárnách a pekařstvích.

POS systémy Vectron vyhovují svoji stabilitou a flexibilitou pokladního softwaru i v mnoha dalších
odvětvích, jako jsou kadeřníci, maloobchodníci, sportovní stadióny atd.

Vectron – váš specialista na mobilní a stacionární pokladní systémy

 • flexibilní, výkonný software
 • robustní, stabilní hardware
 • rychlé, intuitivní ovládání
 • instalace a software na míru
 • 24/7 podpora a servis

Vectron garantuje, že požadavky na fungování pokladen a pokladních systému dle zákona o EET budou 100% splněny.


Investujte do kvalitního pokladního systému již dnes! Vectron zabezpečí zbytek!

Kontaktní formulář

Máte nějaké další dotazy k tomuto produktu nebo službě? Zavolejte nám, nebo nás kontaktujte pomocí následujícího formuláře. Děkujeme!

  Pole označená*je nutné vyplnit pro odeslání vašeho dotazu/zprávy.

  Máte dotaz?