Tisková konference

AMSP (Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR) spustila web k EET ve vietnamštině

http://www.eltrzby.cz/vn/

Portál www.eltrzby.cz je ve smyslu EET největší a pravidelně aktualizuje ověřené informace k této problematice. Rovněž rozšiřujeme sekci častých otázek, na které se ptáte, a stejně jsme zareagovali i na požadavek na jazykovou mutaci webu ve vietnamštině.

Z detailní analýzy AMSP ČR vyplývá, že ze všech zemí V4 má ČR nejvyšší podíl cizinců, a to ve výši 4,01 %, přičemž jen občané Ukrajiny, Vietnamu a Slovenska tvoří 60 % všech cizinců u nás. Z pohledu podnikatelského je u nás 8,6 % podnikatelů s cizí státní příslušností. Zajímavá je skladba profesí dle zemí. Zatímco u vietnamských podnikatelů převažuje obchod, u ukrajinských stavebnictví, u ruských je to vzdělávací činnost, což jsou hlavně překladatelské služby.

Elektronická evidence tržeb se bude týkat v první fázi služeb v oblasti pohostinství a ubytování, v následné vlně, také v roce 2016, bude zavedena též pro maloobchody a velkoobchody.

Kontaktní formulář

Máte nějaké další dotazy k tomuto produktu nebo službě? Zavolejte nám, nebo nás kontaktujte pomocí následujícího formuláře. Děkujeme!

    Pole označená*je nutné vyplnit pro odeslání vašeho dotazu/zprávy.

    Máte dotaz?