Tisková konference

Elektronická evidence tržeb nově jako e-tržby

Elektronická evidence tržeb je běžné označení chystaného způsobu získávání informací od podnikatelů. Finanční správa ovšem zveřejnila nové logo a zkrácené označení, které usnadní pojmenovávání tohoto systému. Namísto EET se tak budeme častěji setkávat s označením e-tržby.

Zavedení zjednodušeného označení e-tržby má zjednodušit komunikaci ohledně chystané novinky. „Přestože se sousloví Elektronická evidence tržeb (EET) běžně používá, je pro rutinní používání dlouhé a komplikované. Proto jsme hledali pokud možno jednoslovné označení EET, které se dobře pamatuje a vyjadřuje co nejpřesněji jeho podstatu a smysl,“ píše se v tiskové zprávě Finanční správy. Krom nového slovního označení rovnou úřad zveřejnil i logo, které jej bude doprovázet.

To má dvě podoby, základní, ve které je pouze stylizovaný nápis e-tržby a také variantu se sloganem, který zní „Má dáti. Dal.“. „Logotyp symbolizuje jak on-line elektronickou komunikaci při procesu evidování tržeb, tak poctivost a rovné podmínky na trhu,“ píše se ve zprávě FS. Logo bude využíváno v rámci celostátní informační kampaně projektu.

Kontaktní formulář

Máte nějaké další dotazy k tomuto produktu nebo službě? Zavolejte nám, nebo nás kontaktujte pomocí následujícího formuláře. Děkujeme!

    Pole označená*je nutné vyplnit pro odeslání vašeho dotazu/zprávy.

    Máte dotaz?