Alergeny

 Právní stav:

Se vstoupením nového nařízení o poskytování informací o potravinách spotřebitelům bylo stanoveno, že od 13.12.2014 musejí být informace o alergenech uváděny i u nebaleného zboží. Aby byla zaručena ochrana zdraví, musejí být spotřebitelé od tohoto data u všech výrobků, které jsou nabízeny k okamžité konzumaci (např. v restauracích, hotelech, občerstveních, pekařstvích, řeznictvích), vhodným způsobem informováni o obsažených alergenech.

S pokladnami Vectron lze obsažené látky vykázat, filtrovat a v případě potřeby vytisknout. Za tímto účelem lze ke všem výrobkům v pokladně uložit jejich vlastnosti. Vlastnosti můžete určit sami, protože kromě alergenů existuje celá řada dalších užitečných kritérií, jako například „vegetariánský“, „veganský“, „košer“ nebo „halal“. V mnoha případech je užitečný také filtr „doma/mimo domov“ nebo „od 18 let“.

Výrobky lze filtrovat dle jejich vlastností. Všechny výrobky, které neodpovídají filtračním kritériím, se poté zobrazí šedě a nelze je účtovat, dokud je filtr aktivní. Váš prodejní personál tak ihned vidí, co může příslušnému zákazníkovi nabídnout:

Informace uložené k výrobku se mohou prodejnímu personálu zobrazit v pokladně jako pomůcka:Informace uložené k výrobku se mohou prodejnímu personálu zobrazit v pokladně jako pomůcka:Informace uložené k výrobku se mohou prodejnímu personálu zobrazit v pokladně jako pomůcka:

Informace uložené k výrobku (např. výčet všech obsažených alergenů) mohou být jako služba pro konečného zákazníka zobrazeny na zákaznickém displeji nebo vytištěny jako účtenka.

 

Jak na to?

Evidence obsažených látek, nutričních hodnot a alergenů patří u pokladen Vectron ke kmenovým datům. Nejjednodušší je zadat všechny požadované informace o výrobku do kmenových dat připojeného záložního programu a poté je pomocí komunikačního softwaru Vectron Commander poslat do všech připojených pokladen.
Pro využívání funkce je nutná nová verze softwaru. Vhodné jsou všechny aktuální modely, ale i téměř všechny pokladny dodané od roku 2004. Pro zobrazení na zákaznickém displeji potřebujete pokladní systém Vectron aktuální generace.

Ke stažení

 Dokument ve formátu .pdf

Výstavy a prezentační akce v zahraničí


Vectron Systems se pravidelně účastní zahraničních výstav a odborných gastronomických akcí. Pokud se chcete inspirovat prezentovanýmí koncepty, novými produkty na trhu v oborech restauračních, kavárensko-cukrárenských a dalších gastronomických provozů, pak přijmete naši pozvánku.

Kontaktujte nás emailem na safranek@vectron.cz nebo volejte 604 443 999. Zajistíme Vám pozvánku a vřelé přijetí.

 

Německo

 Högatec
www.hogatec.de 

Essen, 02.09.2012 - 05.09.2012
Hala: 3, stánek C11

 IBA
 www.iba.de

München, 16.09.2012 - 21.09.2012
Hala: B3, stánek 581

Švýcarsko

IGEHO

GASTRONOMIA
www.gastronomia.ch

Lausanne, 04.11.2012 - 07.11.2012
Hala: 17, stánek 1705

Rakousko

GastAT

 Alles für den Gast Herbst
 www.gastmesse.at

Salzburg, 10.11.2012 - 14.11.2012
Hala: 10, stánek 317

Itálie

Horeq

Mostra Internazionale
www.mostradelgelato.com

Longarone, 02.12.2012 - 05.12.2012
Hala E, stánek Z45

Kontaktní formulář

Máte nějaké další dotazy k tomuto produktu nebo službě? Zavolejte nám, nebo nás kontaktujte pomocí následujícího formuláře. Děkujeme!

    Pole označená*je nutné vyplnit pro odeslání vašeho dotazu/zprávy.

    Máte dotaz?